Finlandiya ' da Anadolu Mutfağının İncileri

Pearls Of Anatolian Cuisine 

MOTTOMUZ

Geleneklerini bilmeyen ve sahip çıkmayanların geleceklerinin olamayacağına inanıyoruz. Sürekli gelişen ve bir o kadar değişen yaşam koşulları içerisinde geride kalan birçok teknik ve kültürel değerleri unutabiliyoruz. Geleneklerimizin günümüz şartlarına uyarlanıp sürdürülebilir olması gerekir. Bizim için de bunun en doğru yöntemi her fırsatta toprağa saygımızı ifade etmek ve hissettiğimiz bu derin saygıyı misafirlerimizle paylaşmak. Mütevazı bir biçimde kültür ve mutfağımızı Gelenekten geleceğe yorumluyoruz.

Lezzeti geleneklerimizden öğrendik, geleneklerimiz sayesinde lezzeti tanımayı öğrendik. Günümüz koşulları nedeniyle geleneklerimiz birer birer kaybolurken hiçbir şey yapmazsak geleceğimizin de kaybolacağına inanıyoruz. Bu çerçevede, geleneklerimizi günümüz koşullarına göre yeniden tanımlamalı ve yeni nesillere en doğru dille aktarabilmeliyiz. Sınırlarınızı lezzet algınız belirler. Daha ötesine geçemezsiniz. Geçseniz de başka bir şey oluverir elinizden çıkan her şey. Gelenekleriniz değildir o.

VİZYONUMUZ

Pearls Of Anatolian Cuisine olarak kendimizi zamansız görüyoruz. Zamana bağlı kalmadan yolumuzda yürümek; bir yandan geçmişimizden öğrenme, diğer yandan da bize devamlı kendimizi yenileme ve geliştirme fırsatı tanıyor. Geçmişimiz derken geleneklerimizden ve kayıp kültürlerimizden bahsediyoruz. Gelecek ve yeni nesiller için geçmişimize sahip çıkmanın görevimiz olduğuna inanıyoruz. Bu inançla geçmiş ve gelecek arasında köprü olduğumuzu hissediyor ve gelecekte kabul görecek şekilde eski yemeklerimizi farklı dünya teknikleri ile birleştirerek her kültürün kabullenebileceği bir seviyeye taşıyor ve sunuyoruz.

Anadolu Mutfağı sadece bir mutfak olmaktan öte bir iletişim aracıdır. Bizde bu duygu ve düşünceler ile tüm bu samimi duygularımızı en iyi şekilde yeni nesillere aktarma ve rol model olma düşüncesi ile çıktığımız bu yolda , en samimi şekilde Anadolu ‘ nun sonsuz cömertliği ve samimiyetini en derinden hissettirerek bu deneyimi ve hikayemizi anlatmak istiyoruz. Nasıl her şeyin temeli toprak ise mutfağımızın temellerinin de toprak olduğunu unutmamalıyız !

EKİP

Pearls Of Anatolian Cuisine ekibi, dürüst yemeği toprak anadan ilham, geleneklerinden örnek alarak tasarlayıp misafirlerine sunmayı amaçlıyor. Bunu yaparken de geleneksel tarifleri ince ayrıntıları ile inceleyerek, tüketilmediği için yok olmaya yüz tutmuş ürünlerle harmanlıyor. Genç ve meraklı ekibin başındaki Şef Muhsin Ertürk, “Coğrafya Kaderdir sözüne rağmen Coğrafyanın kaderini değiştirebilmektir tarih , Küresel düşünmeli ve yerel Hareket etmeli” diyor. Pearls Of Anatolian Cuisine mutfağı geleneksel yemeklerini sunar iken bir diğer tarafta modern teknikler ve yenilikçi bakış açısı ile birleştirerek ortaya rafine ve yeni bir algı çıkarıyor. Gelenekten geleceğe yeni bir mutfak tasarlamayı hedefliyor.